20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ПАМ’ЯТІ ГЕННАДІЯ КЛЕЩАРА

ПАМ’ЯТІ ГЕННАДІЯ КЛЕЩАРА

Квітучого весняного дня (24.04.2017) відійшов у вічність відомий художник, мудрий наставник і педагог України Геннадій Анатолійович Клещар.

Його життя було сповнене світоглядними орієнтирами прекрасного. У своїй творчості різних жанрів графіки і живопису він розкривав те, що споконвічно хвилює суспільство у вимірах людських доль, історичних подій і фактів. Усі свої знання, уміння і творчий досвід митець передавав підростаючому поколінню. Завдяки своїй доброті і чуйності, наполегливій і натхненній праці художник-педагог здобув заслужену повагу колег і студентів.

Народився Геннадій Анатолійович 3 березня 1951 року в м. Умані Київської (тепер Черкаської області) в сім’ї службовців. У 1968 році закінчив Уманську загальноосвітню середню школу № 13. З дитячих років, захоплюючись художньою творчістю, займався в студії у відомого художника Корнія Генріховича Мікіндо при Уманському міському будинку культури.

У 1968 році вступив до Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова (нині – Львівська академія друкарства) на відділення «Графіка». У 1973 році закінчив навчання, отримавши кваліфікацію «художник-графік». Після захисту диплому був направлений на роботу в м. Київ, у видавництво «Наукова думка» АН УРСР на посаду художнього редактора до книжкової редакції.

Восени 1973 року був призваний до лав Радянської Армії і проходив строкову службу в КВДО на Далекому сході у м. Свободному. Після закінчення військової служби повернувся на роботу у видавництво.

У 70-80 роках працював у видавництвах Києва та Молдови, займався станковим живописом.

У 1976 році був прийнятий у молодіжну секцію Спілки художників СРСР – секція графіки.

В 1999 році був прийнятий в основний склад Національної Спілки художників України, Київська організація, секція графічних мистецтв.

Після проголошення незалежності України працював у видавництві «Марка України».

З 2004 року – старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Викладав дисципліни: художньо-прикладна графіка (шрифт, естамп), матеріали та технології образотворчого мистецтва, історія та мистецтво книги, історія графіки, керував навчально-творчою практикою «Пленер».

За роки роботи в Уманському державному педагогічному університеті Геннадій Анатолійович організував і провів велику кількість персональних і колективних виставок у виставкових залах міста, які розкрили багатогранність його таланту.

Світла пам’ять про талановитого митця і педагога назавжди залишиться у серцях його колег, студентів та друзів.

Залишити відповідь

Схожі новини

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Сьогодні свій День народження святкує старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Коваленко Юрій Вікторович. Шановний Юрію Вікторовичу! Щиро бажаємо Вам нових вагомих звершень як у житті, так і на творчій ниві.

СТУДЕНТИ І ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ВІДВІДАЛИ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВАСТУДЕНТИ І ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ХОРЕОГРАФІЇ ТА ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ВІДВІДАЛИ МУЗЕЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

7 червня 2019 року викладачі і студенти кафедри хореографії та художньої культури на чолі з деканом факультету мистецтв УДПУ імені Павла Тичини здійснили цікаву подорож до музею історії українського хореографічного

КАФЕДРА МУЗИКОЗНАВСТВА ТА ВОКАЛЬНО-ХОРОВИХ ДИСЦИПЛІН ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯКАФЕДРА МУЗИКОЗНАВСТВА ТА ВОКАЛЬНО-ХОРОВИХ ДИСЦИПЛІН ЗАПРОШУЄ НА НАВЧАННЯ

Шановні абітурієнти! Кафедра музикознавства та вокально-хорових дисциплін (завідувач кафедри – заслужений працівник культури України, доцент Семенчук Василь Васильович) факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини запрошує на навчання