20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ІНТЕГРАЦІЯ У МИСТЕЦЬКІЙ ОСВІТІ ЯК ЧИННИК ГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ»

ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ІНТЕГРАЦІЯ У МИСТЕЦЬКІЙ ОСВІТІ ЯК ЧИННИК ГАРМОНІЙНОГО РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ»

16 листопада 2017 року на базі факультету мистецтв та НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 – медична гімназія» відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Інтеграція у мистецькій освіті як чинник гармонійного розвитку особистості».

Тематичні напрями роботи семінару:
1. Концептуальні основи інтегрованого курсу «Мистецтво» на уроках художньо-естетичного спрямування.
2. Базові компетентності у мистецькій освіті.
3. Організаційно-методичні підходи до навчання мистецтва у школі.
4. Використання художньо-педагогічних технологій навчання на уроках мистецтва в процесі пізнавальної активності школярів.
5. Оптимізація процесу вдосконалення художньо-виконавської майстерності майбутніх учителів у системі мистецької освіти.

До учасників науково-практичного семінару з вітальним словом звернулася декан факультету мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Терешко Інна Григорівна.

У межах роботи зібрання відбулося пленарне засідання, бінарний урок на базі НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 та майстер-класи з музичного, образотворчого та хореографічного різновидів мистецтв. На високому науково-методичному рівні у 6-му класі проведено відкритий інтегрований урок із музичного та образотворчого мистецтва вчителями Уманської ЗОШ № 10  Мануйловою Тетяною Федорівною та Мельник Ольгою Олександрівною з теми: «Осінній пейзаж».

У ході заняття вчителі продемонстрували можливості інтегрованого навчання, що сприяє формуванню в учнів естетичного ставлення до дійсності і мистецтва.

Як вища форма взаємодії мистецтв, інтеграція припускає виокремлення двох змістових домінантних ліній – музичне та образотворче мистецтво. В освітньому процесі загальноосвітньої школи вони збагачуються елементами таких синтетичних видів мистецтв, як хореографія, театр, кіно.

Музично-театральна форма інтеграції у мистецтві була репрезентована творчою спадщиною талановитого педагога-музиканта Уманської дитячої школи мистецтв Олени Григорівни Покрасової відео-переглядом театралізованої вистави «Хоровод казок». Її творчі здобутки стали надбанням цілих поколінь вихованців. Про це поділилася своїми спогадами сестра Олени Покрасової Єлизавета Григорівна Імас та її колега, викладач образотворчого мистецтва Сирота Олег Васильович.

Театральна діяльність немає вікових меж, але на різних етапах особистісного розвитку має свої особливості. Саме це переконливо й артистично довели випускники нашого факультету Яна Замрій і Расим Багіров у постановці старшого викладача кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Надії Андріївни Балдинюк, виконавши дует Одарки і Карася з опери С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм».

Надія Андріївна разом із групою студентів презентувала свою наступну творчу роботу у формі майстер-класу за мотивами казки Миколи Лисенка «Коза-Дереза». Викладач талановито і майстерно кожному студенту допомогла розкрити індивідуальне творче кредо й здатність перевтілюватися в образи казкових героїв. Оригінально відібрані декорації і сценічні костюми та проведена на високому фаховому рівні вокальна робота сприяли формуванню музично-виконавської компетентності студентів.

Ролі казкових героїв виконували: Коза-Дереза – Марія Павлишина; Ведмідь – Олександр Вівич; Лисичка – Світлана Погрібна; Рак – Владислав Іванов; Вовк – Віталій Михайленко.
Концертмейстер – Бурлака Ірина Володимирівна.

Для учасників семінару підготовлено низку майстер-класів.

Викладач кафедри хореографії і художньої культури Гекалюк Людмила Юріївна провела майстер-клас «Акторська техніка як необхідний складник виконавської майстерності учасників творчих колективів», у процесі якого продемонструвала технічну майстерність актора на прикладах міміки і пантоміміки.

Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Семенова Олена Віталіївна у ході майстер-класу «Холодний батик» розповіла про історію виникнення цього давнього мистецтва, показала зразки студентських робіт, навчила студентів виконувати основні технологічні операції.

Старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Коваленко Юрій Вікторович провів майстер-клас щодо створення композиції пейзажу в техніці олійного живопису, завдяки чому студенти засвоїли методичну послідовність виконання осіннього етюду краєвиду за технічним прийомом «аля-прима».

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри хореографії і художньої культури Андрощук Людмила Михайлівна та викладач цієї ж кафедри Гекалюк Людмила Юріївна виступили з цікавими інформаційним повідомленнями з теми: «Хореографічна вистава як засіб усебічного розвитку особистості».

Учасники науково-практичного семінару та запрошені учні загальноосвітніх шкіл міста Умані переглянули хореографічну постановку студентів 2-4 курсів факультету мистецтв у формі театралізованої вистави-казки «Моана», художніми керівниками-постановниками якої були викладачі кафедри хореографії та художньої культури Бикова Ольга Вікторівна, Гекалюк Людмила Юріївна та Грошовик Ірина Сергіївна.

Після активного обговорення результатів проведення науково-практичного семінару із заключним словом виступила декан факультету мистецтв Терешко Інна Григорівна, яка висловила щиру подяку всім організаторам і учасникам форуму, побажала плідної співпраці, творчого натхнення й успіхів у подальшій науково-педагогічній і художньо-творчій діяльності.

Загалом, успішне проведення науково практичного семінару «Інтеграція у мистецькій освіті як чинник гармонійного розвитку особистості» посприяло активізації наукової і художньо-творчої діяльності суб’єктів освітнього процесу.

Залишити відповідь

Схожі новини

ЩИРО ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!ЩИРО ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Сьогодні – 19 квітня, свій День Народження святкує кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інструментального виконавства Калабська Віра Степанівна! Бажаємо Вам лише добрих подій, Ясного сонця, здійснення мрій, Друзів чудових, здоров’я

ЗАПРОШУЄМО ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА ОСНОВНУ СЕСІЮ ЗНО-2019 В УДПУЗАПРОШУЄМО ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ НА ОСНОВНУ СЕСІЮ ЗНО-2019 В УДПУ

  Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини є офіційним центром реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Реєстрація на основну сесію ЗНО розпочинається 5 лютого і триватиме до 25

УЧАСТЬ КОМАНДИ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ У ВІДБІРКОВІЙ ГРІ КВН НА КУБОК РЕКТОРА УДПУУЧАСТЬ КОМАНДИ МИСТЕЦЬКО-ПЕДАГОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ У ВІДБІРКОВІЙ ГРІ КВН НА КУБОК РЕКТОРА УДПУ

13 листопада команда мистецько-педагогічного факультету у складі: Багірова Расіма (41 група), Коваленка Владислава, Цинцара Андрія (31 група), Сівірінського Ярослава (11 група), Олейніченка Віктора (14 група), Москальчука Владислава (15 група), Марищук