Сирота Всеволод Маркович | ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Сирота Всеволод Маркович

СИРОТА
Всеволод Маркович
кандидат педагогічних наук
доцент кафедри образотворчого мистецтва
Уманського державного педагогічного університету
імені Павла Тичини,
Відмінник освіти України

Біографічна  довідка: Народився 27 квітня 1944 р.,  на Кіровоградщині.

Освіта:

З 1959 – 1964 рік –  навчався  у Київському художньо-промисловому технікумі.

1978 р. – закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова    (м. Львів) за спеціальністю «Графіка», спеціалізація «Художнє оформлення і ілюстрація книги», кваліфікація «художник-графік».

1999 р. – захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13. 00. 01 – «Теорія та історія педагогіки»  в Інституті проблем виховання АПН України.

У 2003 році присвоєно вчене звання доцента кафедри образотворчого мистецтва і художньо-трудової діяльності УДПУ імені Павла Тичини.

Професійна діяльність:

З 1978 -2017 роки  – викладач, старший викладач, доцент Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

З 1999 – 2012 рр. – завідувач секцією образотворчого мистецтва, завідувач кафедри музики та образотворчого мистецтва, кафедри образотворчого мистецтва і художньо-трудової діяльності, образотворчого мистецтва та мистецької педагогіки, кафедри образотворчого мистецтва.

Викладає дисципліни: «Рисунок», «Живопис», «Методика навчання образотворчого мистецтва», «Теорія і практика рисунку», «Теорія та методика викладання дисциплін візуального мистецтва», «Педагогічні основи художньо-трудової діяльності», «Поліграфія та типографіка», «Викладання мистецьких дисциплін у ВНЗ (викладання мистецьких дисциплін у вищих навчальних закладах) та підготовка магістерської роботи».

Керівник студентського наукового гуртка «Формування основ художнього світогляду особистості засобами образотворчого мистецтва». Неодноразово був членом журі Всеукраїнських студентських олімпіад з образотворчого мистецтва.

Стаж  роботи в Уманському педагогічному університеті  імені Павла Тичини 39 років.

Наукова діяльність

Автор біля 100 наукових та науково-методичних праць у галузі мистецької освіти. Серед них найбільш вагомі науково-методичні посібники: «Формування творчої особистості майбутнього вчителя початкових класів засобами мистецтва: теорія та практика», «Інноваційні технології навчання у викладанні мистецьких дисциплін», «Технології проективного моделювання у мистецькій освіті», «Ритмопластичне інтонування у діалоговій взаємодії мистецтв (на матеріалі методичної системи Еміля Жака-Далькроза)», «Тарас Шевченко – поет, художник, мислитель», «Художньо-творчий  розвиток обдарованих дітей у мистецькій освіті». Монографії (у співавторстві): «Мистецтво у контексті освіти: теорія і практика», «Початкова дизайн-освіта: готовність учителя до художньої праці з обдарованими учнями».

Науково-творча діяльність

Співавтор мистецьких віталень присвячених творчості Т. Шевченка,  П. Тичини, О. Пушкіна, С. Єсеніна, І. Левітана, М. Лисенка, С. Гулака-Артемовського. Інноваційних мистецько-освітніх проектів: «Техніка Е. Жак-Далькроза як засіб творчого самовираження особистості  майбутнього вчителя мистецьких дисциплін», «Тарас Шевченко – поет, художник, мислитель», «Обдарована родина – обдарована дитина» (2014), «Обдарована родина – обдарована дитина» (2015).  Учасник художніх виставок у містах Черкаси та Умань.

Автор ілюстрацій до книг Ю.Бондарєва «Тиша», «Гарячий сніг»,  серії плакатів до Дня захисту дітей,  листівок для трафаретного друку, серії робіт «Акварелі Софіївки».

Деякі роботи
творчого доробку:

Нагороди:

Відмінник освіти України. За період педагогічної роботи нагороджений грамотами Міністерства освіти і науки України, почесними  грамотами Черкаської обласної державної адміністрації, почесними   грамотами Уманської міської Ради, ректорату Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Повернутися назад

   

  АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

  17.03
  Новини УДПУ ім. Павла Тичини
  19 березня 2018 року о 14.30 на базі факультету фізики і математики та інформатики (корпус №2, 216 ауд.) відбудеться тренінг для викладачів університету “Застосування хмарних технологій в навчальному процесі (Classroom)”. Вхід вільний. При собі бажано мати ноутбук, планшет або смартфон. Для реєстрації на поштову скриньку s.i.tereschuk@udpu.ed [...]
  ОГОЛОШЕННЯ
  16.03
  Новини УДПУ ім. Павла Тичини
  Якщо ви високопрофесійний студент, який хоче вступити до аспірантури в дослідницьку установу світового класу, ви можете отримати стипендію в Імперському коледжі Лондона. Кандидати повинні бути впевнені, що вони здатні продемонструвати видатну академічну успішність перед поданням заявки на цю стипендіальну програму. Успіш [...]
  НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ ІМПЕРСЬКОГО КОЛЕДЖУ ЛОНДОНА
  16.03
  Новини УДПУ ім. Павла Тичини
  За інформацією МОН України, для вступників на магістратуру, яким треба буде складати єдиний вступний іспит чи випробування (так зване «ЗНО на магістратуру»), реєстрація на тестування почнеться 14 травня. «ЗНО на магістратуру» потрібно буде складати двом категоріям вступників. Перша – для вступу на магістратуру з [...]
  ДО УВАГИ ВСТУПНИКІВ НА МАГІСТРАТУРУ!

  НАША ПЕРЕВАГА - ЯКІСНА ОСВІТА

  Факультет мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини готує спеціалістів за трьома напрямками:

  

  КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

  Адреса: 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28
  Телефон: (04744) 3-23-23 – деканат
  Факс: (04744) 3-53-08 – методист заочного відділу
  E-mail:art_dekanat@meta.ua