“МОЛОДІЖНИЙ КАМЕРНИЙ ХОР”

“Молодіжний камерний хор” засновано в 2014 році на базі мистецько-педагогічного факультету (нині – факультету мистецтв) Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини викладачем кафедри музичного мистецтва (нині – кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін) Оксаною Сухецькою (Прокулевич), яка і до сьогодні є художнім керівником та диригентом творчого колективу.

У складі колективу студенти та викладачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та інших вишів міста.

27 квітня 2015 року – відбувся перший концерт колективу. Дебютував хор у залі Уманського обласного музичного училища імені Порфирія Даниловича Демуцького де вперше в Україні виконав «The Armed Man: A Mass for Peace» відомого сучасного британського композитора Карла Дженкінса.

Наступна прем’єра меси відбулася у Великій залі Одеської національної музичної академії імені Антоніни Василівни Нежданової, яка також мала значний успіх.


Друга програма колективу «Відлуння Різдва» включила наступні твори:

 • Богдан Сегін «Щедрий вечір»
 • Володимир Якимець «Пречистая Діва»
 • Василь Барвінський «Що то за предиво»
 • Іван Небесний «Ой прилітали два соколоньки»
 • Нестор Нижанківський «На небі зірка»
 • Тетяна Власенко (аранж. Миколи Гобдича) «Колядка»
 • Микола Леонтович «Щедрик»
 • З репертуару гурту Pentatonix (аранж. Оксани Прокулевич) «Mary did you know»

В грудні 2015 року хор зняв відеокліп на композицію «Пречистая Діва» в обробці Володимира Якимця.

Чергова програма концерту об’єднала риси віденської класики, французького романтизму, імпресіонізму, григоріанського хоралу, елементи етніки в творах сучасних британських композиторів, імпровізації сучасних українських композиторів на народні теми, а також включила кращі твори представників східної, західної та центральної України.

 • Вольфганг Амадей Моцарт Missa brevis in D Credo
 • Моріс Дюрюфле Requiem Libera me
 • Карл Дженкінс «Adiemus» №1
 • Іван Бідак «Не сходило вранці сонечко»
 • Олександр Некрасов Дві фольклорних імпровізації на теми жартівливих українських народних пісень «Занадився журавель» та «Весілля мухи»
 • Мирослав Скорик «Мелодія»

В березні 2016 року хор став Лауреатом І ступеня ІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Musical pearls» (м. Одеса) з програмою:

 • Карл Дженкінс The Armed Man: A Mass for Peace №7 Charge!
 • Українська народна пісня в обробці Олександра Некрасова «Розкопаю я гору»

В жовтні 2016 року Лауреат І ступеня ІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Musical Universe 2016» (м. Одеса) з програмою:

 • Моріс Дюрюфле Requiem Libera me
 • Олександр Некрасов Дві фольклорних імпровізації на теми жартівливих українських народних пісень «Занадився журавель» та «Весілля мухи».

Репертуар хору, окрім вище вказаних хорових творів, доповнено наступними композиціями: Ганна Гаврилець «Боже мій, нащо мене Ти покинув», Ганс Ціммер (аранж. Оксани Прокулевич) «Time», а також, сценічна кантата Карла Орфа «Carmina Burana».

“Молодіжний камерний хор” приймає участь у проведенні заходів факультету та університету, залучає до творчої співпраці колег та студентів із вищих навчальних закладів міста, таким чином налагоджуючи культурні зв’язки. Діяльність Молодіжного камерного хору спрямована на відродження та пропаганду хорового виконавства, збереження та розвиток національної культури, розширення світогляду, популяризацію хорового мистецтва, розвиток академічної культури студентства, залучення талановитої молоді до участі у різноманітних творчих проектах, а також підвищення рівня професійної підготовки творчих людей.

За період функціонування колектив виступав з концертними програмами в рідному місті і в залах міста Одеси, а зокрема: велика зала Одеської національної музичної академії імені Антоніни Василівни Нежданової, велика зала Одеського училища мистецтв і культури імені Костянтина Федоровича Данькевича, велика зала Одеської середньої спеціалізованої школи-інтернату імені професора Петра Соломоновича Столярського, зала Одеського муніципального театру духової музики імені народного артиста України Олександра Яковича Саліка, а також в концертних залах музичних шкіл міста.

Відеогалерея

 

Роздрукувати публікацію

Прокоментуй!  • грудня 11, 2014

Залишити коментарі:

   

  АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

  17.10
  Новини УДПУ ім. Павла Тичини
  Напередодні Дня захисника України студенти історичного факультету пройшли військовий вишкіл. Цей захід став одним із найголовніших серед низки запланованих подій в рамках відзначення козацького тижня на факультеті. Загальновідомо, що володіння військовим мистецтвом для українського козацтва були життєво необхідною спра [...]
  СЛАВНІ ТРАДИЦІЇ КОЗАЦТВА ПРОДОВЖУЮТЬ В УДПУ
  17.10
  Новини УДПУ ім. Павла Тичини
  12 жовтня 2017 року в приміщенні Міністерства освіти і науки України відбулася презентація нової програми «Методика навчання англійської мови» у вищих навчальних закладах та обговорення результатів першого року навчання студентів педагогічних університетів за цією програмою. На зустріч були запрошені Міністр освіти і [...]
  ДЕЛЕГАЦІЯ НАУКОВЦІВ УДПУ ВЗЯЛА УЧАСТЬ В ОБГОВОРЕННІ ПЕРШИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ВПРОВАДЖЕННЯ ПІЛОТНОГО ПРОЕКТУ “ШКІЛЬНИЙ УЧИТЕЛЬ НОВОГО ПОКОЛІННЯ” В МОН
  16.10
  Новини УДПУ ім. Павла Тичини
  В рамках відзначення Дня Захисника України громадськість міста, ветерани війни, учасники АТО, представники влади, організацій, підприємств м. Умань, делегації навчальних закладів міста віддали шану усім захисникам українських кордонів. До складу делегації увійшов і представник Уманського державного педагогічного універси [...]
  ВШАНУВАЛИ УКРАЇНСЬКИХ ЗАХИСНИКІВ РІЗНИХ ЧАСІВ

  НАША ПЕРЕВАГА - ЯКІСНА ОСВІТА

  Факультет мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини готує спеціалістів за трьома напрямками:

  

  КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

  Адреса: 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28
  Телефон: (04744) 3-23-23 – деканат
  Факс: (04744) 3-53-08 – методист заочного відділу
  E-mail:art_dekanat@meta.ua