20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МОН ЗАТВЕРДИЛО НОВІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ДИСЕРТАЦІЇ

МОН ЗАТВЕРДИЛО НОВІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ДИСЕРТАЦІЇ

МОН спростило  вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації, унормувало питання використання мов при написанні роботи та додало до структури дисертації анотацію.

Такі зміни передбачені Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2017 року № 40 (зареєстровано в Мінюсті 3 лютого 2017 р. № 155/30023).

Незважаючи на нові вимоги, переробляти вже написані роботи не потрібно – нововведення не поширюються на дисертації, що подані до спеціалізованих вчених рад до набрання чинності наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2017 року № 40.

Анотація – це новий структурний елемент дисертації. Передбачається, що згодом вона повністю замінить існуючий сьогодні автореферат.

Після введення привила, що  текст дисертації має публікуватися в Інтернеті (а згодом і в Національному репозитарії академічних текстів), необхідність написання автореферату майже зникла. Однак, щоб ознайомитися з коротким змістом дисертації, певний «дайджест» роботи все ж необхідний. Його роль й відіграватиме анотація”, – зазначив директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Андрій Шевцов.

Зараз, в перехідний період, згідно постанові КМУ від 24 липня 2013 р. № 567 «Про затвердження Порядку присудження наукових ступенів» автореферати поки залишаються. Остаточно автореферат зникне, коли будуть прийняті нові правила присудження наукових ступенів, які має розробити Національне агентство з забезпечення якості освіти вже для спецрад, які будуть автономно створені академічними закладами і проакредитовані НАЗЯВО.

За новими правилами підготовка дисертації має бути державною мовою та за бажанням здобувача – англійською або іншою мовою, пов’язаною з предметом дослідження. При цьому обов’язково потрібно буде подати переклад роботи до спеціалізованої вченої ради. Анотація подаватиметься державною та англійською мовами, а також третьою мовою, пов’язаною з предметом дослідження.

Простішими стають вимоги до оформлення списку використаних джерел у дисертації. Зокрема, на вибір можна використовувати Національний стандарт України «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні  положення та правила складання. ДСТУ 8302:2015»  або один зі стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій, що є загальновживаними у закордонній практиці оформлення наукових праць.

Наказ набуває чинності з 10 березня 2017 року.

Джерело

Залишити відповідь

Схожі новини

«РЕТРОСПЕКТИВА ТВОРЧОСТІ» ОЛЕНИ ПОЛІЩУК«РЕТРОСПЕКТИВА ТВОРЧОСТІ» ОЛЕНИ ПОЛІЩУК

Нещодавно в Уманському художньому музеї відбулася презентація персональної виставки декоративного розпису «Ретроспектива творчості» заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри

БРАТИ КАПРАНОВИ ПРЕЗЕНТУВАТИМУТЬ В УДПУ ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ НОВИЙ РОМАНБРАТИ КАПРАНОВИ ПРЕЗЕНТУВАТИМУТЬ В УДПУ ІМЕНІ ПАВЛА ТИЧИНИ НОВИЙ РОМАН

27 квітня о 13.00 в ауд.401 (навчальний корпус №3) відбудеться презентація нового історичного роману Братів Капранових «Забудь-річка». Брати Капранови про новий роман: «Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на

ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОМУ СЕМІНАРІ «МОЛОДЬ, ОСВІТА, НАУКА ТА МИСТЕЦТВО»ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ НАУКОВО-МЕТОДИЧНОМУ СЕМІНАРІ «МОЛОДЬ, ОСВІТА, НАУКА ТА МИСТЕЦТВО»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у роботі всеукраїнського науково-методичного семінару «Молодь, освіта, наука та мистецтво», який відбудеться 27-28 листопада 2014 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.