20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28

+380474432323 - деканат

+380474435308 - методист заочного відділу

English Ukrainian

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ НОВИНИ САЙТУ МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ТЕХНІКА ЖАК-ДАЛЬКРОЗА ЯК ЗАСІБ ТВОРЧОГО САМОВИРАЖЕННЯ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН»

МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ТЕХНІКА ЖАК-ДАЛЬКРОЗА ЯК ЗАСІБ ТВОРЧОГО САМОВИРАЖЕННЯ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН»

25-26 червня на базі мистецько-педагогічного факультету Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Техніка Жак-Далькроза як засіб творчого самовираження особистості майбутнього вчителя мистецьких дисциплін».
Серед організаторів семінару кафедра мистецької педагогіки та хореографії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (завідувач кафедри – доктор пед. наук, проф. Ніколаї Галина Юріївна).
В семінарі взяли участь близько 100 учасників з України, Польщі, Бразилії, Китаю, Німеччини. Це студенти, викладачі, аспіранти, доценти, професори, які представили Україну: Уманська міська гімназія, Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9, Уманський навчально-виховний комплекс «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 7-колегіум, Шевченківська спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Звенигородського району Черкаської області, Уманський гуманітарно-педагогічний коледж імені Т.Г. Шевченка, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Уманський національний університет садівництва, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Харківська державна академія культури, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Канівське училище культури і мистецтв Черкаської обласної ради, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського, Київський обласний інститут післядипломної освіти, Київський університет імені Бориса Грінченка, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, представники історико-архітектурного заповідника «Стара Умань».
Дуже пізнавальним та неймовірно цікавим став майстер-клас професора, завідувача кафедри ритміки та фортепіанної імпровізації Познанської музичної академії імені І.Я. Падеревського, голови спілки викладачів ритміки Польщі Малгожати Купсік.

семінар 1

В основі майстер-класу було покладено педагогічне вчення Жак-Далькроза ‒ ідеал гармонійно розвиненої людини, метою якого є знайти засоби виховання, які здатні забезпечити рівновагу і злагоду між фізичною і духовною діяльністю людей, де головна роль відводиться оволодінню ритмом, який вважається як організуючим початком будь-якої діяльності, усього життя природи і людини.
На переконання Жак-Далькроза, зазначила Малгожата Купсік, почуття ритму можна осягнути тільки через музику і танець.
Професор запропонувала систему вправ, побудовану на взаємозв᾿язку музики, музичного вираження та рухів тіла. Рух служив основним засобом передачі музичної динаміки, емоційного та образного змісту твору.

_MG_8817

Паралельно з розвитком пластики такі тренування сприяли тонкому естетичному сприйняттю, виробленню певних рис характеру: уваги, волі, уяви, винахідливості, рішучості.

_MG_9160

Навчаючи учасників майстер-класу фізичному відчуттю ритму і вмінню його відтворювати за допомогою м’язів, Малгожата Купсік наголошувала на сприянні розвитку абсолютного слуху, здатності до музичної і пластичної імпровізації.

_MG_8989

Заняття проходили у формі захоплюючої ритмічної гри, в атмосфері радості та невимушеності.

_MG_9143 _MG_9051 _MG_8871

Теоретичне обґрунтування напрямків роботи семінару відбулося на засіданні круглого столу на тему «Техніка Жак-Далькроза як засіб творчого самовираження особистості майбутнього вчителя мистецьких дисциплін». В пленарному засіданні взяли участь провідні науковці України та світу.

ЗАСІДАННЯ ЗАГАЛЬНА

Із вступним та вітальним словом на відкритті засідання виступила проректор з наукової роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат педагогічних наук, доцент Ткачук Лариса Василівна.

_MG_9275

З історією становлення еуритміки Жак-Далькроза в Познанській музичній академії учасників круглого столу ознайомила професор, завідувач кафедри ритміки та фортепіанної імпровізації Познанської музичної академії імені І. Я. Падеревського Малгожата Купсік.

ЗАСІДАННЯ МАЛГОЖАТА

З основними аспектами ритмічного виховання в Україні учасників круглого столу ознайомила доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри мистецької педагогіки та хореографії Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, керівник Лабораторії мистецької освіти Ніколаї Галина Юріївна.

ЗАСІДАННЯ НІКОЛАЇ

З історією та сучасністю хореографічного мистецтва Слобожанщини розповів народний артист України, професор, академік, декан факультету хореографічного мистецтва Харківської державної академії культури, директор і хореограф театру народного танцю «Заповіт», художній керівник і головний балетмейстер Великого Слобожанського ансамблю пісні і танцю Колногузенко Борис Миколайович.

ЗАСІДАННЯ КОЛНОГУЗЕНКО

Пріоритетне значення інтуїції як феномену несвідомого у творчому процесі розкрила кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Музика Ольга Яношівна.

ЗАСІДАННЯ МУЗИКА

Про роль стилю діяльності педагога-хореографа в контексті аналізу системи Е. Жак-Далькроза доповіла кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Андрощук Людмила Михайлівна.

ЗАСІДАННЯ АНДРОЩУК

Шляхи використання методики Е. Жака-Далькроза у формуванні патріотизму молодших школярів (на прикладі «Весняночки» В. Верховинця) розкрила старший викладач кафедри музичного мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Калабська Віра Степанівна та ін.

_MG_9246

та ін.

Не менш важливі аспекти творчого самовираження особистості майбутнього вчителя мистецьких дисциплін було розкрито на секційних засіданнях за такими напрямками:
• Сучасне мистецтво як засіб формування творчої особистості майбутнього вчителя мистецьких дисциплін.
• Світовий досвід упровадження методики Жак-Далькроза.
• Теоретичні та методичні засади мистецької освіти.
• Актуальні проблеми навчання та виховання дітей засобами мистецтва.
Матеріали семінару були опубліковані у збірнику наукових праць “Техніка Жак-Далькроза як засіб творчого самовираження особистості майбутнього вчителя мистецьких дисциплін”.

обложка

25 червня в рамках науково-практичного семінару відбувся перегляд практичної складової державного іспиту «Композиція та постановка танцю».
26 червня в приміщенні державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань» відбулась мистецька акція «Пульс Всесвіту в мистецтві».
Ґрунтуючись на інтегративному підході до художнього виховання та опираючись на педагогічну систему швейцарського педагога Еміля Жак-Далькроза, організатори та учасники акції вивчали та практикували взаємодію словесного, музично-інтонаційного, візуально-образного, рухо-пластичного аспектів художнього мислення, яке має особливе значення в сфері формування гармонійно розвинутої особистості.
На завершення семінару всіх учасників було нагороджено сертифікатами учасників міжнародного науково-практичного семінару «Техніка Жак-Далькроза як засіб творчого самовираження особистості майбутнього вчителя мистецьких дисциплін».

IMG_0127 IMG_0145 IMG_0158 IMG_0163 IMG_0174 IMG_0177 IMG_0185 IMG_0191 IMG_0207 IMG_0213 IMG_0222 IMG_0226

Один коментар до “МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ТЕХНІКА ЖАК-ДАЛЬКРОЗА ЯК ЗАСІБ ТВОРЧОГО САМОВИРАЖЕННЯ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН»”

  1. Щиро дякую організаторам цього чудового заходу!!! Семінар був надзвичайно цікавим! Малгожата Купсік -- добра, щира, відкрита людина. Я дуже рада, що ми з нею познайомилися! 🙂

Залишити відповідь

Схожі новини

УВАГА! ПОСЕЛЕННЯ В ГУРТОЖИТКИ УДПУ. ПРАВА ТА ОБОВʼЯЗКИ СТУДЕНТІВ.УВАГА! ПОСЕЛЕННЯ В ГУРТОЖИТКИ УДПУ. ПРАВА ТА ОБОВʼЯЗКИ СТУДЕНТІВ.

Надання житлового місця в гуртожитках. Розміщення Студентів у гуртожитках та виселення з них, умови проживання, права і обов’язки визначаються «Положенням про гуртожитки УДПУ» за погодженням з органами студентського самоврядування та

ОБГОВОРЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ПРАКТИК ТА ПРОГРАМ ПРАКТИК ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВОБГОВОРЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ПРАКТИК ТА ПРОГРАМ ПРАКТИК ФАКУЛЬТЕТУ МИСТЕЦТВ

На факультеті мистецтв в он-лайн форматі на платформі zoom відбулося обговорення Положення про організацію практик в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. На засіданні обговорювалися актуальні питання організації та

З НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИ!З НАЙКРАЩИМИ ПОБАЖАННЯМИ!

17 березня свій День народження святкує заслужений працівник культури України, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Волошин Петро Миколайович. Шановний імениннику! Прийміть найщиріші вітання з нагоди цього