ФАКУЛЬТЕТ МИСТЕЦТВ Історія кафедри інструментального виконавства

Історія кафедри інструментального виконавства

Кафедра інструментального виконавства створена у 2014 році після реорганізації кафедри музичного мистецтва. 

Кадровий склад кафедри:

Кафедра інструментального виконавства

Кафедра інструментального виконавства є потужним творчим підрозділом факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, засновник якої – фундатор мистецько-педагогічної галузі, її спеціальностей та кафедр, творчих колективів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – кандидат педагогічних наук, професор Дмитро Іванович Балдинюк

Творчо-професійні традиції колективу кафедри інструментального виконавства зароджувались в межах кафедри музичного мистецтва, на якій здобули розвитку інструментальні напрями виконавського мистецтва та музично-педагогічної практики, які з роками заклали фундамент для відкриття творчих спеціальностей, що успішно функціонують на спеціалізованих підрозділах факультету мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

З 2014 року кафедру очолює доктор педагогічних наук, професор Олена Анатоліївна Устименко-Косоріч. На кафедрі інструментального виконавства відкрито напрям підготовки «Музичне мистецтво» за спеціалізаціями «Духові інструменти», «Струнні інструменти», «Ударні інструменти», «Фортепіано», а у 2015 відкрито магістратуру за цими ж спеціалізаціями. В межах спеціальності «Музичне мистецтво» здійснюється підготовка професійних виконавців гри на різних академічних та народних музичних інструментах, диригентів оркестру, концертмейстерів.

З 2016 року кафедра знаходиться під керівництвом професора, кандидата мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України, композитора Бая Юрія Миколайовича.

Сьогодні кафедра інструментального виконавства представлена провідними фахівцями Черкащини: докторами педагогічних наук, кандидатами мистецтвознавства та кандидатами педагогічних наук, творчими колективами, а також талановитими та успішними студентами, у тому числі, іноземцями. Кафедра співпрацює з різними науково-дослідними та освітніми закладами України та країн зарубіжжя у сферах науки, видавничої справи, освітньої програми з обміну студентами.

Наукова робота кафедри інструментального виконавства представлена дослідженнями викладачів у галузях: історії педагогіки, компаративістики, теорії та методики музичного навчання, професійної освіти, теорії й історії культури, мистецтвознавства. Щорічно проводиться Всеукраїнський науково-практичний семінар з Міжнародною участю «Проблеми інструментального виконавства в умовах сучасної мистецької освіти».