А СОТНЮ ВЖЕ ЗУСТРІЛИ НЕБЕСА… ПОДВИГ ЗАРАДИ МРІЇ

А сотню вже зустріли небеса
Летіли легко, хоч Майдан ридав
І з кров’ю перемішана сльоза
А батько сина ще не відпускав.
Й заплакав Бог, побачивши загін:
Спереду – сотник, молодий, вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній – сивий-сивий.
І рани їхні вже не їм болять
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк (21.02 2014)

Рівно чотири роки пройшло з того дня, коли з’явилися ці моторошні рядки. У четверту річницю розстрілів на Майдані викладачі та студенти факультету мистецтв вкотре вшановували подвиг учасників Революції гідності, навіки увінчавши мистецтвом пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя захищаючи ідеали демократії та майбутнє України.

Усі бажаючі мали можливість переглянути тематичну виставку плакатів, присвячених подіям Революції Гідності, підготовлену студентами спеціальності «Образотворче мистецтво».

Неможливо осягнути всю глибину трагічних подій, оспівану у вокальних композиціях «Свіча» та «Мамо, не плач» у виконанні студентів спеціальності «Музичне мистецтво» Марії Павлишиної та Віталія Михайленка.

Про сумну та безутішну долю України, її синів та доньок, у хореографічній думі «Україна: кохана, наречена, вдова» розповіли студенти спеціальності «Хореографія», учасники народного аматорського ансамблю сучасного танцю «Візаві» (Керівник – Людмила Андрощук). В знаку пам’яті про загиблих студенти також виконали композицію «Вогонь» як вічний образ пошани та вдячності.

Справжня перлина української музики, невмирущий твір, явлений самим народом, що уособлює в собі героїчну історію українського війська та його боротьбу за волю рідного народу – «Запорізький марш» завершив захід у виконанні народного аматорського інструментального ансамблю «Акварелі» (Керівник – Віра Калабська).

Революція Гідності… Небесна Сотня… Ми пам’ятаємо!

Роздрукувати публікацію

Прокоментуй!  • лютого 22, 2018

Залишити коментарі:

   

  АКТУАЛЬНІ НОВИНИ

  16.03
  Новини УДПУ ім. Павла Тичини
  Якщо ви високопрофесійний студент, який хоче вступити до аспірантури в дослідницьку установу світового класу, ви можете отримати стипендію в Імперському коледжі Лондона. Кандидати повинні бути впевнені, що вони здатні продемонструвати видатну академічну успішність перед поданням заявки на цю стипендіальну програму. Успіш [...]
  НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ ІМПЕРСЬКОГО КОЛЕДЖУ ЛОНДОНА
  16.03
  Новини УДПУ ім. Павла Тичини
  За інформацією МОН України, для вступників на магістратуру, яким треба буде складати єдиний вступний іспит чи випробування (так зване «ЗНО на магістратуру»), реєстрація на тестування почнеться 14 травня. «ЗНО на магістратуру» потрібно буде складати двом категоріям вступників. Перша – для вступу на магістратуру з [...]
  ДО УВАГИ ВСТУПНИКІВ НА МАГІСТРАТУРУ!
  15.03
  Новини УДПУ ім. Павла Тичини
  На засіданні ректорату УДПУ імені Павла Тичини побувала представник волонтерської організації «Разом» м Умань Інна Титаренко. Вона прийшла подякувати викладачам, студентам та співробітникам навчального закладу за надану благодійну допомогу захисникам нашої держави, які на Сході відстоюють її цілісність, боронять ми [...]
  ПОДАРУНОК ІЗ ПЕРЕДОВОЇ

  НАША ПЕРЕВАГА - ЯКІСНА ОСВІТА

  Факультет мистецтв Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини готує спеціалістів за трьома напрямками:

  

  КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

  Адреса: 20300, Черкаська обл., м. Умань, вул. Садова, 28
  Телефон: (04744) 3-23-23 – деканат
  Факс: (04744) 3-53-08 – методист заочного відділу
  E-mail:art_dekanat@meta.ua